Gnojnica Dolna
Ogłoszenia - Parafia Góra Ropczycka p.w. Św. Jakuba Starszego Apostoła
Ogłoszenia - Parafia Góra Ropczycka
A A A
      

                                            Ogłoszenia duszpasterskie

                                       XI Niedziela Zwykła - 13.06.2021 r.

 

  

1.   W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – bł. Michała Kozala, w czwartek – św. Alberta Chmielowskiego.

2.   Przez cały miesiąc czerwiec zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które jest odprawiane po Mszy św. wieczornej.

3.   We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej.

4.   W tym tygodniu wypada trzeci piątek miesiąca – koronka do Miłosierdzia Bożego.

5.   Odpust parafialny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy przeżywać 27.06. Główny odpust ku czci św. Jakuba będzie 25 lipca.

6.   Od najbliższej niedzieli zostały zniesione dyspensy od uczestnictwa we Mszy św.

7.   W następną niedzielę będziemy obchodzić w naszej diecezji Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin.


                                   Ogłoszenia duszpasterskie

                             X Niedziela Zwykła - 06.06.2021 r.

 

 

1.   Trwa oktawa Bożego Ciała, zachęcamy do udziału dzieci, młodzież i starszych, w czwartek zakończenie połączone z błogosławieństwem dzieci, wianków  i ziół.

2.   Dziękujemy za przygotowanie pięknych ołtarzy na procesję Bożego Ciała, dziękujemy policji, strażakom zabezpieczającym drogę i niosącym baldachim, mężczyznom niosącym chorągwie, panu kościelnemu, panu organiście, ministrantom, dziewczętom niosącym feretrony, dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym dzwonkami, wszystkim biorącym udział w procesji. Bóg zapłać za piękne świadectwo wiary.

3.   W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

4.   W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

5.   Burmistrz Sędziszowa przypomina, że w niedzielę 13 czerwca 2021 r. w godz. 8.00 -16.00, odbędą się wybory sołtysa Góry Ropczyckiej. Lokal wyborczy będzie w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej.

6.   Mieszkańcy Gnojnicy mogą odebrać worki na śmieci w Szkole Podstawowej na Woli oraz w Domu Kultury 9 czerwca, w środę od godz. 10.00-16.00.

 


 

                                    Ogłoszenia duszpasterskie

                   Niedziela Trójcy Przenajświętszej - 30.05.2021 r.

 

1.   Dzisiejsza niedziela Trójcy Przenajświętszej, kończy okres komunii wielkanocnej.

2.   W poniedziałek zakończenie nabożeństw majowych. Zapraszamy dzieci z planszami.

3.   W czerwcu po Mszy św. wieczornej litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4.   W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. jak w każdą niedzielę z wyjątkiem sumy, która będzie o godz. 10.30, a po niej uroczysta procesja. Prosimy o przygotowanie ołtarzy podobnie jak w ubiegłych latach, ołtarz 3 w tym roku przygotowuje blok 2C. OSP prosimy o zabezpieczenie drogi, mężczyzn o wzięcie chorągwi, dziewczęta o wzięcie feretronów, dziewczynki o sypanie kwiatków. Procesja w oktawie będzie po Mszy św. wieczornej wokół Kościoła.

5.   Koncert Jednego Serca Jednego Ducha odbędzie się w Parku Sybiraków na os. Baranówka w Rzeszowie w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa od godz. 19.00 ale bez udziału publiczności na placu koncertowym. Koncert będzie transmitowany w TV Trwam i w Internecie.

6.   W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź codziennie poł godziny przed Mszą św., w piątek od 17.00. W Gnojnicy spowiedź w piątek od 15.00 a następnie Msza św. o godz. 16.00.

7.   W sobotę o godz. 8.00 udamy się do chorych. O 17.00 nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.

8.   W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.

9.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, jest nowy numer „Promyczka Dobra”.


                                          Ogłoszenia duszpasterskie

                                  Zesłanie Ducha Świętego -  23.05.2021 r.

 

 

1.   Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny.

2.   Jutro obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła, drugi dzień Zielonych Świąt. Msze św. o godz. 6.30 i 18.00, w Gnojnicy o godz. 16.30.

3.   We wtorek wieczorem Nowenna do św. Jakuba, w środę rano do św. Józefa, a wieczorem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

4.   W środę przypada tradycyjny Dzień Matki.

5.   W liturgii obchodzimy wspomnienie: w środę św. Filipa Nereusza; w czwartek - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę – św. Urszuli Ledóchowskiej.

6.   W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres komunii wielkanocnej. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi i komunii św. tych, którzy jeszcze nie spełnili tego wymogu przykazania kościelnego, spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św.

7.   Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, prosimy o przygotowanie ołtarzy tak jak w ubiegłe lata, niech zaangażują się w przygotowanie sąsiedzi a nie tylko jedna rodzina, ołtarz 3 przygotowuje w tym roku blok 2C.

8.   W najbliższy piątek na placu targowym w Sędziszowie Młp. w godz. 8.00-12.00 pracownicy Urzędu Statystycznego będą przeprowadzać spis powszechny, niezbędny jest numer PESEL.