Gnojnica Dolna
Ogłoszenia - Parafia Góra Ropczycka p.w. Św. Jakuba Starszego Apostoła
Ogłoszenia - Parafia Góra Ropczycka
A A A
      

 

                                 Ogłoszenia duszpasterskie

                     V Niedziela Wielkiego Postu - 29.03.2020 r.

 

1.   Przypominamy, że zgodnie z zarządzeniem Ministra Zdrowia w budynku kościoła może przebywać do 5 osób. Dajmy pierwszeństwo osobom, które zamówiły intencję Mszy św., a w przypadku pogrzebu najbliższej rodzinie.

2.   W przyszłą niedzielę - Niedziela Palmowa.

3.   Nie będzie w najbliższą niedzielę zmiany tajemnic różańcowych, odmawiajmy te same tajemnice.

4.   W związku z epidemią ks. biskup przedłużył dyspensę od obowiązku niedzielnej Mszy św. do odwołania. Korzystający z dyspensy mają obowiązek uczestniczyć we Mszy św. przez środki społecznego przekazu. Transmisja  Mszy św. z naszego kościoła o godz. 9.00 i Gorzkich Żali o 15.00 na stronie parafii na Facebooku. 

5.   W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do przyjmowania Komunii Świętej duchowej czyli wzbudzenia pragnienia przyjęcia Pana Jezusa. Można też odmówić Litanię do NSPJ oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Jezusowemu.

6.   W związku z epidemią zostały odwołane odwiedziny chorych w I sobotę. W razie konieczności pojedziemy do chorych na wezwanie.

7.   Przedsionek kościoła jest otwarty cały dzień a kościół na godzinę przed Mszą św. Można przyjść 

     na prywatną modlitwę nie przekraczając liczby 5 osób.

8.   Ze spowiedzi można skorzystać w najbliższym tygodniu codziennie od godz. 17.00.  


Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu - 22.03.2020 r.


1.  Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00.

2.   W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego zachęcamy do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym roku nie trzeba składać deklaracji, gdyż nie wszyscy mogą przyjść do kościoła.

3.   W piątek o godz. 17.30 Droga Krzyżowa.

4.   Przypominamy, że w związku z epidemią i zakazem licznych zgromadzeń ks. biskup udzielił dyspensy do końca marca od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. Osoby korzystające z dyspensy zobowiązane są do uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej w domu za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu. Msze św. transmitowane są w telewizji i radio. Będzie podobnie jak w ubiegłą niedzielę transmisja z naszego kościoła na stronie naszej parafii na Facebooku Msza św. o godz. 9.00 i Gorzkich Żali o godz. 15.00. Transmitujemy także w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i w piątek Drogę Krzyżową. Można w ten sposób łączyć się duchowo ze wspólnotą parafii.

5.   Zgodnie z zaleceniami Ks. Biskupa nie będzie w tym roku organizowanej spowiedzi przedświątecznej w ramach dekanatu. Księżą będą spowiadali w swoich parafiach. Zachęcamy do wcześniejszego skorzystania z sakramentu pokuty. Ze spowiedzi można skorzystać pół godziny przed Mszą św. Obowiązek spowiedzi i komunii wielkanocnej można spełnić od Środy Popielcowej do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, w tym roku do 07 czerwca.

6.   Przy wyjściu z kościoła można zakupić baranki w cenie 5zł i paschałki w cenie 10 zł przesłane przez Caritas.

 


 

                                 Ogłoszenia duszpasterskie

                       III Niedziela Wielkiego Postu – 15.03.2020 r.

 

1.   Dzisiaj godziny Mszy św. jak w każdą niedzielę.

2.   W związku z epidemią i zakazem licznych zgromadzeń ks. biskup udzielił dyspensy do końca marca od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. Osoby korzystające z dyspensy zobowiązane są w sumieniu do uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej w domu za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu. Msze św. transmitowane są w telewizji i radio. Będzie także transmisja Mszy św. o godz. 9.00 i Gorzkich Żali o godz. 15.00 z naszego kościoła na stronie naszej parafii na Facebooku. Można w ten sposób łączyć się duchowo ze wspólnotą Kościoła i parafii. Zachowajmy zalecane środki ostrożności i nie ulegajmy panice. Nie poddawajmy się zwątpieniu, miejmy ufność w Miłosierdziu Bożym.

3.   Codziennie Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. Przedsionek kościoła otwarty jest codziennie od rana do wieczora. Kościół otwarty jest na godzinę przed Mszą św., zachęcamy do osobistej modlitwy. 

     Ze spowiedzi można skorzystać jak zawsze pół godziny przed Mszą św.

4.   Zachęcamy do prywatnego i rodzinnego odmawiania różańca wieczorem o 20.30.

5.   Gorzkie Żale o godz. 15.00. Zachęcamy do ich odśpiewania w gronie rodziny.

6.   Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.30. Można także odprawić ją indywidualnie.

7.   W środę Uroczystość św. Józefa.

8.   W zawiązku z epidemią odwołane zostały rekolekcje parafialne, zawieszony został też kurs przedmałżeński i spotkania grup parafialnych.

9.   Pierwsza rata podatku zbierana będzie w Wiejskim Centrum Kultury w Gnojnicy we wtorek i środę od godz. 9.00-16.00.

                                                

                                                                  DYSPENSA


W związku z niebezpieczeństwem, jakie stwarza panująca obecnie epidemia koronawirusa, mając na uwadze pilną potrzebę ochrony zdrowia i życia ludzkiego, stosownie do kanonów 87 §1, 1245 i 1248 §2 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udzielam dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do końca marca 2020 r.: osobom w podeszłym wieku, osobom chorym lub mającym objawy infekcji, dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym sprawującym nad nimi bezpośrednią opiekę, a także wszystkim wiernym, którzy czują obawę przed zarażeniem koronawirusem.

Osoby korzystające z dyspensy zobowiązane są w sumieniu do uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej w domu za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu. Zachęcam także do pogłębionej modlitwy osobistej.

Ogarniam modlitwą wszystkich Diecezjan oraz osoby przebywające na terenie naszej Diecezji i błogosławię.

                                                                                                                    Jan Wątroba

                                                                                                                 Biskup Rzeszowski

                                                                                                                 Rzeszów, 13 marca 2020 r.