Gnojnica Dolna
Ogłoszenia - Parafia Góra Ropczycka p.w. Św. Jakuba Starszego Apostoła
Ogłoszenia - Parafia Góra Ropczycka
A A A
      
                                           Ogłoszenia duszpasterskie

                                 XXX Niedziela Zwykła - 25.10.2020 r.

 

1.   Do końca października nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30 a Msza św. wieczorna o godz. 18.00.

2.   W sobotę zakończenie nabożeństw różańcowych, dzieci niech przyjdą z planszami, będą pamiątkowe nagrody.

3.   W środę święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

4.   Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych codziennie pół godziny przed Mszą św., w piątek spowiedź od godz. 16.30. Zachęcamy do spowiedzi w celu zyskania odpustów za zmarłych.

5.   W niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. przed południem będą w porządku niedzielnym, po południu nabożeństwo pokutne połączone z Mszą św. rozpocznie się o godz. 13.30. Odbędzie się też kwesta na cmentarzu na prowadzone prace i utrzymanie cmentarza. Prosimy o wsparcie.

6.   Zmiana tajemnic będzie 8 listopada.

7.   Przez cały miesiąc listopad po Mszy św. wieczornej będą wypominki. Wypominki roczne będą czytane w niedziele przed Mszą św. o godz. 6.30, 9.00 i 11.00.

8.   W miesiącu listopadzie można zyskiwać odpusty za zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych. W związku z epidemią odpust zupełny można zyskać przez 8 dowolnie wybranych dni listopada. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św., wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego oraz odmówienie modlitw: Wierzę w Boga, Ojcze nasz i dowolnej modlitwy w intencjach Ojca św. np. Zdrowaś Maryjo.

9.   Wczoraj odbyło się generalne sprzątanie cmentarza przez mieszkańców Zagorzyc. Bóg zapłać za obecność i sumienną pracę.

10.Prosimy by porządkując zabierać śmieci z cmentarza do domu, jeśli już je wyrzucamy na cmentarzu, pamiętajmy o ich segregowaniu. Ograniczmy też ilość kwiatów i zniczy na grobach bliskich zmarłych. W tym roku za wywóz śmieci zapłaciliśmy już 5 tysięcy zł. Najpiękniejszym darem jest nasz modlitwa, przyjęta komunia św. czy odpust ofiarowany za zmarłych.

11.W dniu 1 listopada kierowcy niech zwrócą uwagę na zmianę organizacji ruchu w rejonie cmentarza i zachowają szczególną ostrożność, piesi powinni mieć na sobie odblaski.


                                              Ogłoszenia duszpasterskie

                                       XXIX Niedziela Zwykła - 18.10.2020 r.

 

1.   Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlitwą i ofiarą pragniemy wspierać misjonarzy. Składka przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne.

2.   W czwartek obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II.

3.   Na stoliku wyłożone są kartki na wypominki. Przy wypominkach rocznych prosimy wpisać godzinę Mszy św. przed którą mają być czytane.

4.   W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. przed południem będą w porządku niedzielnym, po południu nabożeństwo rozpocznie się o godz. 13.30.

5.   W ubiegłą niedzielę, z okazji Dnia Papieskiego, zebrano do puszek 2779 zł. na stypendia dla uzdolnionej młodzieży.

6.   W najbliższą sobotę od godz. 8.00 odbędzie się generalne sprzątanie cmentarza przez mieszkańców Zagorzyc.

7.   W związku z włączeniem naszego regionu do tzw. strefy czerwonej w kościele parafialnym może przebywać 80 osób a w Gnojnicy 30. Z tego względu prosimy, aby uczestniczyć we mszy św. zarówno w niedziele jak i dni powszednie. Osoby chore bądź w podeszłym wieku mogą uczestniczyć we mszy św. poprzez transmisje radiowe lub telewizyjne. Nie są zwolnione z obowiązku uczestnictwa we Mszy św. osoby zdrowe wypełniające swoje obowiązki w dni powszednie. W miarę możliwości starajmy się korzystać z sakramentu pokuty ponieważ nie wiadomo czy będziemy mieli taką możliwość na Święta Bożego Narodzenia. Módlmy się aby pandemia ustąpiła i na nowo powróciła normalność.

8.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.                                              Ogłoszenia duszpasterskie

                                    XXVIII Niedziela Zwykła - 13.10.2019 r.

 

 

1.   Dzisiaj przeżywamy XX Dzień Papieski. Po Mszach św. zbiórka do puszek na stypendia dla młodzieży.

2.   Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.30. W Gnojnicy różaniec o godz. 17.00, natomiast Msza św. w środy o godz. 16.30.

3.   W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie:

   - wtorek – bł. Honorata

   - czwartek - św. Teresy

   - piątek – św. Jadwigi Śląskiej

   - sobota – św. Ignacego Antiocheńskiego

4.   Jutro po Mszy św. wieczornej zapraszam zainteresowanych mężczyzn do salki na spotkanie informacyjne z Rycerzami Kolumba.

5.   W środę po Mszy św. wieczornej zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

6.   W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie kręgu biblijnego.

7.   W czwartek o godz. 17.00 na cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie odbędzie się pogrzeb Dzieci Utraconych, natomiast w niedzielę 18 października o godzinie 20.00 w kościele św. Józefa w Rzeszowie na Staromieściu odbędzie się wieczór modlitewny dla rodziców Dzieci Utraconych.

8.   W najbliższą niedzielę rozpocznie się Tydzień Misyjny. Składka będzie przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne. Odbędzie się też liczenie wiernych obecnych na Mszach św. i przyjmujących komunię św.

9.   W środę będzie gościł w Rzeszowie J.E. kardynał Gerhard Ludwig Müller, były Prefekt Kongregacji Nauki Wiary. O godz. 9.00 będzie on przewodniczył Mszy Świętej i wygłosi homilię w kościele akademickim pw. św. Jadwigi Królowej. O godz. 11.00 Kardynał wygłosi wykład podczas Kongresu „Prawda i Prawo w Etosie Niepodległości” organizowanego przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji. Obrady kongresu będą transmitowane na stronie internetowej www.wspia.eu oraz na kanale YouTube.