Gnojnica Dolna
Ogłoszenia - Parafia Góra Ropczycka p.w. Św. Jakuba Starszego Apostoła
Ogłoszenia - Parafia Góra Ropczycka
A A A
      

                                               Ogłoszenia duszpasterskie

                                   III Niedziela Wielkiego Postu - 07.03.2021 r.

 

1.   Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00.

2.   Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30.  Droga krzyżowa dla dzieci będzie w czwartek o godz. 17.30.

3.   W ubiegłą niedzielę zebrano do puszek na misje 2685 zł. Bóg zapłać w imieniu misjonarzy za ofiarność.

4.   Przy ołtarzu Matki Bożej można składać trwałe produkty żywnościowe, które zostaną rozdane przed świętami najbardziej potrzebującym z naszej parafii.

5.   Dziękujemy za utrzymanie porządku na cmentarzu i zabieranie śmieci do domu. Jeśli już śmieci zostawiamy, prosimy by je segregować: szkło i plastik należy wrzucać do kontenera, natomiast kwiaty, naturalne wieńce, liście pozostawiać pod tabliczką „śmieci organiczne”. Prosimy by ograniczyć liczbę wieńców na pogrzebach i zniczy na grobach. W ubiegłym roku wywieźliśmy 9 kontenerów szkła i plastiku oraz kilkanaście przyczep odpadów organicznych.


 

 

                                             Ogłoszenia duszpasterskie

                                 II Niedziela Wielkiego Postu - 28.02.2021 r.

 

 

1.   W dzisiejszą niedzielę  przeżywamy  dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami, na ten cel jest też zbiórka do puszek. O godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2.   Od jutra Msze św. wieczorne będą o godz. 18.00. W Gnojnicy w środy o godz. 17.00.

3.   W związku ze zmianą godziny Mszy św. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.30 natomiast w Gnojnicy o godz. 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.00. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami

4.   W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.00, natomiast w Gnojnicy w piątek od godz. 15.00 o 16.00 Msza św.

5.   W sobotę nie będzie wizyty u chorych. Do chorych pojedziemy w czasie rekolekcji, 20 marca.

6.   W czwartek święto św. Kazimierza. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Biblijnej.

7.   W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

8.   Na bocznym ołtarzu jest skarbonka na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

9.   W zakrystii i przy wyjściu z kościoła można nabyć baranki wielkanocne przysłane przez Caritas w cenie 5 zł i świece – paschaliki w cenie 10 zł. Można też zabrać skarbonki na jałmużnę wielkopostną które złożymy w Niedzielę Miłosierdzia.

10.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Promyczka Dobra”.


 

                                                                      Ogłoszenia duszpasterskie

                                                                            I Niedziela Wielkiego Postu - 21.02.2021 r.

 

1.       Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie chóru do salki parafialnej.

2.      Bóg zapłać wszystkim, którzy przez ostatnie dwie niedziele prowadzili i uczestniczyli w Nabożeństwie Czterdziestogodzinnym.

3.      Przez cały Wielki Post pół godziny przed Mszą św. wieczorną śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej. Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.00 w Górze i Gnojnicy. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.00. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami

4.      W Wielkim Poście zachęcamy do abstynencji od alkoholu i wpisywania się do księgi trzeźwości, która jest wyłożona w kaplicy Matki Bożej.

5.      W najbliższą niedzielę  będziemy przeżywać  dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji będzie zbiórka do puszek na rzecz pomocy misjonarzom.

6.      W zakrystii i przy wyjściu z kościoła można nabyć baranki wielkanocne przysłane przez Caritas w cenie 5 zł i świece – paschaliki w cenie 10 zł. Można też zabrać skarbonki na jałmużnę wielkopostną , które złożymy w Niedzielę Miłosierdzia.

7.      Na bocznym ołtarzu jest skarbonka na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

8.      W piątek na Mszy św. wieczornej poświęcenie i rozdanie krzyży kandydatom do bierzmowania. Na Mszę św. zapraszamy także rodziców kandydatów.

9.      Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego przypomina, że od dnia 1 marca bieżącego roku można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

10.    Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego informuje, że od 23 lutego do 3 marca będzie prowadzona rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2021/2022. Nabór prowadzony będzie w formie elektronicznej.

 

 

                                                                    Ogłoszenia duszpasterskie

                                                                              VI Niedziela Zwykła - 14.02.2021 r.

 

1.   W dzisiejszą niedzielę Nabożeństwo Czterdziestogodzinne prowadzą mieszkańcy Gnojnicy.

2.    W dniach 14 – 20 lutego 2021 r.  przeżywmy 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Trzeźwością pokonywać kryzys”. Zachęcamy w Wielkim Poście do abstynencji od alkoholu. Można się wpisać do Księgi Trzeźwości w kaplicy Matki Bożej.

3.      W środę rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu - czas przygotowania przez modlitwę, post i jałmużnę do Świat  Paschalnych.

4.      Msze św. z posypaniem głów popiołem w Środę Popielcową o godz. 6.30 i 17.00, w Gnojnicy o godz. 15.30. W tym dniu obowiązuje post ścisły: jakościowy (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych - obowiązuje od 14 roku życia do śmierci) i ilościowy (2 posiłki lekkie i jeden do syta – obowiązuje od 18 do 60 roku życia).

5.      Przez cały Wielki Post o godz. 16.30 Godzinki o Męce Pańskiej. Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.00 zarówno w Górze Ropczyckiej jak i w Gnojnicy. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.00. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach dzieci, młodzież i dorosłych, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6.      W związku z rokiem św. Józefa w środy rano będzie odprawiana Msza św.  wotywna ku czci św. Józefa. Przypominam, że 25 każdego miesiąca jest nowenna ku czci św. Jakuba.

7.     W piątek podczas Mszy św. wieczornej odbędzie się poświęcenie i rozdanie modlitewników kandydatom do bierzmowania.

8.     W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy na próbę chóru byłych chórzystów i nowych chętnych, zarówno panów jak i panie.

9.     W ubiegłą niedzielę zostało zebrane na ogrzewanie kościoła i kaplicy 8045 zł i 5 euro. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dotychczasowe rachunki za kościół do końca stycznia wyniosły 4600 zł., za kaplicę w Gnojnicy płaci się przez cały rok ok. 2000 zł.

Bardzo dziękujemy za pomoc przy odśnieżaniu